Christmas tag 2016 – nominacja do zabawy

Marta Alice z Tłuszczu nadchodzę nominowała mnie do zabawy pod tytułem Christmas tag 2016. Bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość i oczywiście nie mogę odpuścić sobie udziału w niej. Niby święta się kończą, chociaż ja na to patrze nieco inaczej i do trzech króli będę spoglądać czule na choinkę i cieszyć się z tych świąt.

christmas-tag-prezent

Christmas tag 2016

Zabawa Christmas tag polega na odpowiedzi na pytania zadane przez nominującego, a więc zapraszam Was do lektury!

Ulubiona świąteczna piosenka?

Mam dwie takie piosenki, pierwszą po prostu uwielbiam, a bez drugiej nie wyobrażam sobie świąt:

Dean Martin – Let it Snow!

Wham! – Last Christmas

Ulubiony świąteczny napój ?

Ogólnie uwielbiam świąteczno – zimowe napoje. Będąc u mnie w gościach możecie się napić świątecznych herbat, zawsze mam chociaż jedną (W tym roku mam już 3). Dodatkowo uwielbiam kakao, grzane wino lub grzane piwo. Jednak w ostatnich latach to właśnie kawa z przyprawami króluje wśród moich ulubionych napojów. Uwielbiam kawę!

christmas-tag-kawa

Ulubiony świąteczny film?

Trudne pytanie, bo nie przepadam za Kevinem samym w domu (ile można?), za to wraz z Michałem uwielbiamy rodzinę Griswoldów, a w związku z tym oglądamy W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju . Jestem ogromną fanką starych komedii, a ta jest również o tyle na czasie, że każdy w trakcie świąt może się utożsamić z jednym z bohaterów filmu.

Dodatkowo uwielbiam świąteczne odcinki seriali, ostatnio namiętnie oglądam The Office i tam znajdziecie również tego typu odcinek.

Z nieświątecznych filmów puszczanych w tym roku w święta, u nas wygrywa Szklana Pułapka, nigdy nie gardzę dobrym kinem akcji.

Czego oczekujesz od tych świat?

Spędzenia czasu z rodziną, co mi się zresztą udało. Zaczęłam u swoich rodziców, potem z Michałem i powrót do moich. Poznałam nowego członka rodziny i spędziłam na prawdę miło czas. Patrząc na to już nieco z dystansu, bardzo się z tego cieszę, ponieważ nie tyle choinka, prezenty, czy pierogi się liczą, ile właśnie czas spędzany z ludźmi, których kocham.

Makijaż, włosy, paznokcie?

Złote paznokcie, to był mój wybór i go nie żałuję. Patrze na nie całe święta i jestem zachwycona. Co do włosów i makijażu to bardzo naturalnie, czyli bez malowania się i bez specjalnego układania włosów lub jedynie lekko podkreślając swoją urodę.

christmas-tag-śnieg

Ulubiony strój na święta?

Piżama, bo po spędzeniu czasu z rodziną przychodzi ten wspaniały moment, gdy dopychając ostatnim kawałkiem serniczka leżymy w łóżku i cieszymy się z chwili wolnego. A właśnie luźny krój stroju do spania, umożliwia nam jeszcze większy relaks.

Zabawa na śniegu czy leżenie na kanapie pod kocem?

Do tej pory napisałabym zabawa na śniegu, a w zasadzie spacery, bo śniegu nie ma. W tym roku jednak zdecydowanie leżenie na kanapie pod kocem, ponieważ przed świętami sporo się na biegałam, gotowałam i nasprzątałam i te 2 dni co zostały, z premedytacją przeleżałam.

Pakowanie prezentów : horror czy przyjemność ?

Przyjemność, ale tylko dla mnie, bo nie mam daru do pakowania prezentów, więc przeważnie nie wygląda to bardzo ładnie. Przepraszam rodzino!

christmas-tag-choinka

Co lubisz najbardziej w święta?

Wyjątkowość chwili. Każde święta wspominam z uśmiechem, zawsze to właśnie taki specjalny czas, gdzie jestem szczęśliwa. Gdy jest cudownie, miło, ciepło i wspaniale. Staram się zapamiętać ze świąt jak najwięcej, bo nigdy nie wiadomo jak będzie za rok.

Otwierasz prezenty w Wigilię czy w świąteczny poranek?

Zdecydowanie w Wigilię. Pamiętam jak trudno było jeść wigilijną kolację, gdy chciało się dowiedzieć, co też mikołaj przyniósł.

Do zabawy nie nominuje nikogo, ale jeśli macie tylko ochotę odpowiedzcie na pytania na swoim blogu i dajcie mi znać w komentarzu, bo ciekawa jestem jak Wy spędzacie te święta.

christmas-tag-światełka

Pytania:

Ulubiona świąteczna piosenka?
Ulubiony świąteczny napój ?
Ulubiony świąteczny film?
Czego oczekujesz od tych świat?
Makijaż, włosy, paznokcie?
Ulubiony strój na święta?
Zabawa na śniegu czy leżenie na kanapie pod kocem?
Pakowanie prezentów : horror czy przyjemność ?
Co lubisz najbardziej w święta?
Otwierasz prezenty w Wigilię czy w świąteczny poranek?

15 thoughts on “Christmas tag 2016 – nominacja do zabawy”

  1. Fajny tag – chyba też się skuszę. 🙂 Bez Last Christmas też nie wyobrażam sobie świąt i żałuję, że teraz już tak rzadko są białe…

  2. Ach święta, to niesamowity czas i też czule patrzę na choinkę i jeszcze pozostałe ozdoby. Moje święta też były rodzinne, domowe i spokojne. I najważniejsze jest bycie razem 🙂

  3. Właśnie to cenię w świętach, że zawsze są wyjątkowe. Masz rację, trzeba doceniać każdą świąteczną chwilę, gdyż przyszłości nie możemy przewidzieć. Mimo, że tegoroczne święta już się skończyły, to bardzo przyjemnie czyta się takie wpisy 🙂

  4. Ja na ulubioną świąteczną piosenkę chyba nie umiałabym się zdecydować. Za dużo mi się podoba ;p
    Nie słyszałam o tym świątecznym filmie jeszcze 😉
    A co do tych piżam to już kolejny raz od kogoś słyszę, że to ulubiony strój na święta i kolejny raz się dziwię, bo ja wręcz przeciwnie, chyba bym w nich nie wytrzymała, haha ;p

Dodaj komentarz