tytul-wpisu-logo

Lipiec z Polar A360 – Czy sprawdzi się na siłowni?

Przełom czerwca i lipca miał być czasem mojego powrotu na siłownię i początki miałam na prawdę niezłe. To była też świetna próba dla Polara A360, który spisywał się całkiem nieźle. Co prawda druga połowa tego miesiąca już jest mniej udana, ale nie na tym chce w dzisiejszym wpisie się skupić. Lipiec z Polar A360 – Siłownia, zapraszam do lektury!

IMAG0772
Nowa wspaniała bransoletka w kolorze różowym! Zakochałam się!

Na początek pobaw się ustawieniami

Pierwszym co musi zrobić szczęśliwy posiadacz Polar A360 to ustawić w Polar Flow nowe rodzaje aktywności, wcześniej tak nieobecne w życiu, jakby nie patrzeć biegaczki. Dodałam bieg na bieżni, rozgrzewkę dynamiczną, trening siłowy. To bardzo przydatne, że w zegarku nie mamy długiej listy aktywności, w której ciężko byłoby się odnaleźć, a jedynie wybrane aktywności, które są nam potrzebne. Uważam, że to bardzo fajne i przemyślane.

polar-flow-pa
Źródło: Polar Flow

Telefon mi teraz służy do słuchania muzyki

Jesteśmy na siłowni, czas na rozgrzewkę na bieżni. Ustawiamy zegarek i biegniemy 5-10 minut. Czas szybko płynie i za chwilę orientujemy się, że już koniec. Kończymy pierwszą część rozgrzewki i przechodzimy do tej dynamicznej. W zegarku musimy zakończyć trening i zacząć nowy zgodny z tym co robimy. Kolejne 10-20 minut za nami, aż w końcu przychodzi czas na trening siłowy, potem jeszcze cardio, rozciąganie i możemy iść do domu. W tym czasie tych treningów wyjdzie nam 2 do 5, co może irytować. Ja jednak lubię mieć pokazane, co i ile czasu zajmuje. Wszystko zapisuje się w Polar Flow, dzięki czemu możemy zobaczyć nasze postępy. Dodatkowo zegarek jest lekki i nie przeszkadza, nie musimy więc na siłownię zabierać telefonu , no chyba, że lubimy na nim słuchać muzyki.

Wszystko czego potrzebujesz na siłowni to Polar A360

Jestem bardzo zadowolona z Polar A360 na siłowni, bo ma wszystko czego potrzeba, a do tego nie przeszkadza. Po wszystkim nie zdejmując go, możemy iść pod prysznic, gdyż jest wodoodporny. Pełne statystyki mamy w programie, a wszystkie dane można pobrać i przesłać do innych serwisów (o tym pewnie będzie oddzielny wpis).

pixlr_20160622075506395
Na siłownię i strefa wolnych ciężarów

Monitorujecie swoje ćwiczenia na siłowni? Przy pomocy jakiego urządzenia? Którą sportową aplikacje lubicie najbardziej?

21 thoughts on “Lipiec z Polar A360 – Czy sprawdzi się na siłowni?”

  1. Ja od listopada próbuję dotrzeć na siłownię i słabo mi to idzie, głównie z powodów zdrowotnych, ale teraz mam nadzieję, że ruszę pełną parą! Myślę głównie o poprawieniu kondycji 🙂
    Miło było się spotkać na SeeBloggers!
    Dziękuję za odwiedziny u mnie i pozdrawiam serdecznie!
    http://www.camesss.pl

  2. Cieszę się, że coraz więcej jest urządzeń pomagających nam kontrolować trening. Kiedy zacznę chodzić na siłownię, takie coś mi się przyda. Na razie posiłkuję się aplikacją timera na telefonie ;D

    1. Jeśli aktywujesz tryb ćwiczeń zawsze masz mierzony puls. Jak ćwiczę siłowo, to go nie pilnuje, ale już przy ćwiczeniach cardio bardzo się ono przydaje, bo mówi mi co mam robić. Przyspieszać czy zwalniać?

Dodaj komentarz