One pomogą Ci policzyć kaloryczność w posiłkach! – cz. 1

One czyli Strony i Programy, które ułatwiają liczenie kalorii. Pojawia się ich coraz więcej, są dostępne na stronach www oraz aplikacjach. Chciałabym Wam dziś przedstawić te, które zwróciły moją uwagę i z których uwielbiam korzystać.

Często liczenie kalorii wydaje nam się niemożliwe bez wagi, no bo jak policzyć kalorie jabłka, które przed chwilą zjadłam? Ile może ważyć? Z tymi wymówkami od dawna walczą twórcy:

IleWaży.pl

To według mnie rewelacyjna strona, o której na pewno wiele osób już słyszało i czytało. Za pomocą ładnych zdjęć, przedstawione są różne porcje danego produktu. Poniżej znajdziecie ile waży ten produkt, jaka jest jego kaloryczność oraz ilość białka, węglowodanów i tłuszczy. Jest to wspaniałe narzędzie dla laików, którzy nie mają wagi oraz dla osób, które nie mogą znaleźć nigdzie kaloryczności  danego produktu.

ile-wazy-01
Źródło: ilewazy.pl

Strona ma możliwość wprowadzenia dziennego jadłospisu i wyliczenia jego kaloryczności.

ile-wazy-02
Źródło: ilewazy.pl

Portal posiada również możliwość prowadzenia dzienniczka posiłków, aby to zrobić musimy się zarejestrować. Niestety wersja darmowa umożliwia nam tylko przetestowanie tej funkcji przez 7 dni, za inne opcje musimy zapłacić. Jednak, wystarczy arkusz kalkulacyjny i taki dzienniczek możemy prowadzić same, a dane są dostępne bezpłatnie.

ile-wazy-03
Źródło: ilewazy.pl

No dobrze, ale Ty ćwiczysz na siłowni lub wykonujesz serie różnych ćwiczeń w domu i chcesz mieć wirtualny dziennik zarówno ćwiczeń jak i tego co zjadłeś. Tu polecam Ci portal:

PoTreningu.pl

Aby skorzystać z takiego dzienniczka należy się zarejestrować w serwisie. Ostrzegam Was jednak nie róbcie tego przez Facebook, ponieważ portal w uprawnieniach ma publikacje i zaśmieci ci całą tablicę na portalu.

Pisałam Wam już nieco wcześniej o zakupie diety oraz treningu na tym portalu. Wpis znajdziecie klikając TU. Jednak zupełnie bezpłatnie możemy w nim prowadzić dziennik ćwiczeń, posiłków oraz wprowadzać nasze pomiary i zdjęcia.

kalorie-potreningu-01
Źródło: PoTreningu.pl

W dzienniczku może brakować produktów, ale jest opcja wprowadzania własnych. Dodatkowo wszystko wyświetla się na bardzo ciekawym diagramie, widocznym poniżej. No i zawsze możemy wrócić do poprzednich dni i sprawdzić co jedliśmy i jak ćwiczyliśmy.

kalorie-potreningu-02
Źródło: PoTreningu.pl

Strona bardzo ładnie wyświetla mi się na telefonie. Bez problemu mogę dodawać posiłki i ćwiczenia, dzięki czemu możemy mieć do niego dostęp w każdej chwili.

Wszystko wygląda bardzo sympatycznie i na razie jest to chyba najciekawszy i najbardziej kompleksowy dziennik. Jedyne do czego mogę się przyczepić to lista posiłków oraz treningów, która jest podzielona na zakładki. Całą listę zobaczymy dopiero przy edycji.

kalorie-potreningu-03
Źródło: PoTreningu.pl

Cóż to już koniec pierwszej części wpisu, niestety zrobił się on tak obszerny, że muszę go podzielić na dwie częsci. Nie martwcie się druga część pojawi się już niedługo ;).

Jak Wam podobają się tego typu wpisy?

Źródło obrazka na górze: holymamamoly.com

14 thoughts on “One pomogą Ci policzyć kaloryczność w posiłkach! – cz. 1”

    1. Nie prawda! Trzeba się odchudzać/zdrowo odżywiać tak jak tobie to pasuje. Liczenie kalorii niektórych bardzo frustruje. Najważniejsze to żyć w zgodzie ze sobą 😀

  1. Widze że blog ciekawy ale chyba na nim nie zarabiasz. A możesz zarobić całkiem nieźle promując produkty związane ze zdrowiem , szkoda żeby ruch na twojej stronie się marnował, jak możesz dorobić sobie niezłą pensję, wpisz sobie w google – …

    1. Bloga założyłam nie po to, aby na nim zarabiać. Uwielbiam pisać, a o dietach i zdrowym odchudzaniu wiem na prawdę sporo z punktu widzenia osoby odchudzającej się. Chcę pomagać innym i wydaje mi się, że mi się to udaje.

  2. Nigdy nie stosowałam takich dzienniczków, ponieważ ciężko byłoby mi robić to codziennie i regularnie. Pewnie przez pierwsze tygodnie wpisywałabym wszystko, co zjadłam, ale potem dorwałby mnie leń i na tym koniec 🙂

  3. Przyznam się szczerze iż jeszcze nie korzystałam z żadnego programu czy aplikacji do liczenia kalorii – choć mogą być one niewątpliwie ułatwieniem dla wielu osób.

    Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz