Consolation i Arsen

Consolation i Arsen – Szósty zmysł – Bookanka

Uwielbiam czytać książki i w tym roku robiłam to nałogowo, szczególnie w wakacje. Do tego stopnia, że zaczęłam nagrywać filmiki o książkach. Ciekawa przygoda. Dodatkowo robiłam zdjęcia książkom i ebookom, które właśnie czytałam lub wzbudziły moje zainteresowanie i wystawiałam na Instagrama (@Bookanka). Niestety na jesień nie szło mi już tak dobrze, nawet lubiane gatunki, nie sprawiały radości. Ostatnio jednak wydawnictwo Szósty Zmysł wyciągnęło do mnie rękę i przesłało mi dwie cudownie, kobiece książki. Romanse bo o nich mowa to: „Consolation” Corinne Michaelsi i „Arsen” Mia Asher. Chciałabym właśnie o nich Wam dziś napisać.

„Consolation” Corinne Michaelsi

Consolation

Natalie ma wspaniałego męża, który należy do SEAL, niedługo na świecie ma pojawić się ich dziecko. Nagle niefortunne wydarzenie sprawia, iż jej świat zmieni się o 180 stopni… Tyle mogę Wam napisać, żeby nie zdradzić niczego z fabuły. Odradzam też czytanie opisów, bo niestety zdradza nieco dalszego ciągu tej opowieści.

Według mnie romans to bardzo niedoceniony gatunek, kojarzony z Harlequin’ami, które mimo swojego uroku nie należą do literatury najwyższych lotów. Jednak od tego czasu literatura rozwija się coraz bardziej, w związku z czym warto szukać perełek wśród tego gatunku. Takimi na pewno jest „Consolation” oraz druga książka, o której za chwilę.

Plusem książki są zdecydowanie bohaterzy, a szczególnie główna postać w osobie Natalie, która wydaje mi się w 100% realną osobą. Mimo ciężkich doświadczeń, nie daje się losowi i udowadnia, iż trzyma los we własnych rękach (BRAWO!). Historia wciąga od pierwszej strony i pochłania tak, że gdy kończymy pierwszy tom, chcemy sięgnąć po kolejny (w planach wydawnictwa). Książkę czyta się szybko i jest ładnie wydana, szczególnie okładka.

Minusy? Niewielkim minusem dla mnie było to, że niektóre wydarzenia łatwo było przewidzieć, ale przeczytałam już sporo takich książek, więc automatycznie staje się bardzo wymagającym czytelnikiem ;). Więcej minusów nie dostrzegam.

Zdecydowanie polecam Wam książkę „Consolation” Corinne Michaelsi, bo to romans w każdym calu, wspaniale nadający się na jesienny lub zimowy wieczór z kubkiem kawy lub herbaty. Książka jest już dostępna w sprzedaży.

„Arsen” Mia Asher

Arsen

Cathy poznajemy jako żonę wspaniałego mężczyzny, zakochanego w niej bez pamięci, jako najlepszą pracownicę, która może liczyć na przyjaciółkę oraz rodzinę. Niestety w swoim życiu przeżywa kryzys w postaci problemów z posiadaniem dziecka. Splata się to z poznaniem Arsena, który jest synem jej szefa. To typ mężczyzny, który działa na kobiety jak magnes, jednak Cathy nie jest typową kobietą…

Myślę, iż tak można w skrócie opisać początek tej książki. Ta pozycja wciągnęła mnie jeszcze bardziej od poprzedniczki, dodatkowo zaskakiwała mnie co krok. Bohaterów w tej książce można lubić i rozumieć lub też nienawidzić. Ja postawiłam na pierwszą opcję, chociaż w niektórych momentach postąpiłabym zupełnie inaczej. To właśnie cała historia rozbudza ciekawość czytelnika do tego stopnia, iż nie sposób przerwać czytania. Plusem „Arsen” jest też to, iż całość zamyka się w jednym tomie.

Polecam Wam „Arsena” jeszcze bardziej i mocniej, bo to diabelnie wciągająca propozycja od Wydawnictwa Szósty Zmysł. W sprzedaży już 15 listopada 2017!

A Wy lubicie romanse? Jaki możecie mi polecić?

Recenzja powstała dzięki Wydawnictwu Szósty Zmysł.

wydawnictwo szósty zmysł

Dziękuje!

10 thoughts on “Consolation i Arsen – Szósty zmysł – Bookanka”

Dodaj komentarz