Poznań bloguje #2

O tym, że Poznań świetnie karmi, a ludzie są mili już wam pisałam, ale czy wiecie, że Poznań również bloguje? Zapraszam Was do 2 części relacji, gdzie dowiecie się jak przebiegał pierwszy dzień Blog Conference Poznań. Zapinajcie pasy, ruszamy w dalszą drogę.

Oczywiście zachęcam Was najpierw do przeczytania pierwszej części wpisu – link tu. Trzecia część już niebawem

Blog Conference Poznań – dzień 1

Ciężko wstawało się po biforze w KontenerArt, aby odebrać przepustki na Blog Conference Poznań. Mimo wszystko trzeba to było zrobić wcześniej, ponieważ z doświadczenia wiemy, że większość osób przyjeżdża przed samym rozpoczęciem i tworzą się straszne kolejki. Dzierżąc bułkę i jogurt, ruszyliśmy z Poznańskiego rynku w kierunku Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest to kawałek, ale piękna pogoda oraz wszędzie obecna zieleń mocno wynagradzała trud.

Źródło: Własne

Konferencja rozpoczęła się w Sali Ziemi Powitaniem, a następnie mieliśmy prelekcję Ola Budzyńska, którą część z Was może znać jako Panią swojego czasu. Było to takie case study, tego jak zaczęła zarabiać. Dodatkowo dzieliła się swoimi sukcesami i porażkami. Głownie mówiła o swoim kursie, który sprzedaje. Mnie osobiście całość nie porwała. Miałam problem z tym do czego mogłabym zastosować rady, jednak kto wie co czeka mnie w przyszłości…

Źródło: Własne

Wiedza potrzebna, niepotrzebna i zbyt ogólna

Kolejna na scenę weszła Katarzyna Czajka i opowiedziała o etyce w blogowaniu, prezentacje okrasiła zdjęciami pięknych „anglików”, którzy nie do końca nimi byli. Wiedza najbardziej przyda się tym nowszym blogerom, których na pewno na Blog Conference Poznań trochę było. Ja przypomniałam sobie pewne rzeczy. Z niektórymi się nie zgadzałam, co dało mi do myślenia.  Następnie mieliśmy chwilę, aby się przewietrzyć i na scenę wchodził Panel: Jak budować swoją markę na You Tube (w internecie?) Tu odbyła się ciekawa rozmowa z cennymi radami, które można było wychwycić między zdaniami.

blog conference poznań
Źródło: Własne

Po przerwie lunchowej odbył się kolejny Panel: PANEL: Influencosfera – tradycja vs. nowoczesność. Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzamy i co z tego wyniknie? Quiz wiedzy z nagrodami by LIDL. Dla mnie tą całą rozmowę wygrał Paweł Opydo, który dzielił się cennymi wskazówkami i sporo żartował. Kolejnym punktem na moim Blog Conference Poznań były jedyne warsztaty, na które się zapisałam, a mianowicie: Tworzenie filmów na youtube z Matt’em Olech. Mimo opóźnienia przekazał nam sporo przydatnej wiedzy i okazał się, że jest przemiłym człowiekiem.

Źródło: Własne

Do końca dnia pierwszego zostały jeszcze dwie prelekcje, szczególnie ostatnia jawiła mi się jako wiedza, którą chcę zgłębić. Jednak najpierw Michał Sadowski przedstawiał 8 sposobów angażowania Waszych odbiorców wstęp nieco mnie zniechęcił , jednak było to mylne pierwsze wrażenie. Bardzo dużo humoru, przedstawienie ciekawego narzędzia i podzielenie się przydatnymi wskazówkami. Na koniec Karol Lewandowski i Ola Ślusarczyk mieli opowiedzieć Jak spędzać 8 miesięcy rocznie w podróży i utrzymywać się z bloga podróżniczego, tu jednak mocno się zawiodłam, bo o ile początek zapowiadał się imponująco (nawet Michał, który nie jest entuzjastą podróży mocno się wciągnął), to już koniec nie zaskakiwał. Miałam wrażenie, że już gdzieś to słyszałam… Szkoda!

Źródło: Własne

Słuchajcie myślałam, że zmieszczę się w dwóch wpisach, ale chce się tyloma rzeczami z Wami podzielić, że byłby to na prawdę długi wpis. Nie chcę Was też zanudzić, czy nawet zniechęcić do czytania. W związku z czym kończę 2 część i obiecuje, że 3 pojawi się na dniach. Wydaje mi się, że warto ją przeczytać, bo na jej końcu podsumowanie konferencji dla blogerów w Poznaniu.

Miłego weekendu!

19 thoughts on “Poznań bloguje #2”

   1. Najbardziej mi się podobał Poznań, jako ze jeszcze nie byłem (nie byliśmy). Super miasto, atmosfera i ludzie.
    Konferencja tez niczego sobie, zawsze wracam z głową pełną pomysłów i pomału urzeczywistniam 🙂

 1. Fajnie wrócić razem z Tobą do BCP 🙂 Też byłam na warsztacie Matt Olech – dla mnie skarbnica praktycznej wiedzy. Czekam na trzecią część 🙂 Jak będzie czwarta, też chętnie poczytam 🙂

 2. Ja mam nieco inne spostrzeżenia, ale wiadomo, każdy z nas ma inny pomysł na siebie i każdego co innego interesuje.

 3. To niesamowite, że organizowane są konferencje dla blogerów. Nowa dziedzina żyje własnym życiem. Do Poznania jeździłam po buty w czasie studiów, a potem odwiedzałam siostrę, która tam studiowała. Miło wspominam ten czas 🙂 Pozdrawia ciepło 🙂

 4. W przyszłym roku się melduję! Na bank! Nie zniechęcam się Twoimi recenzjami kiepskich wykładów 🙂 Uważam, że od każdego można wyciągnąć mnóstwo wiedzy <3 do zobaczenia w przyszlym roku 🙂

Dodaj komentarz