Polar M200 przesyłanie danych i Polar Flow #2

Drugi wpis z serii Polar M200 poświęcam bardzo istotnej kwestii, a jest nią przesyłanie danych, czyli właściwie dla kogo jest zegarek Polar M200? W dobie laptopów, tabletów oraz smartfonów przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami to często najmniejszy problem użytkownika. Jednak jako pracownik IT doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż są osoby, które od wielu nowoczesnych zdobyczy techniki stronią. Dobrym przykładem jest telefon, który ma tylko służyć do dzwonienia. Więc jak to jest z tym przesyłaniem danych oraz co to jest Polar Flow?

Polar M200 łączenie z komputerem
Źródło: Własne

Przesyłanie danych z zegarka

Przygotowanie zegarka do ładowania oraz połączenia do komputera zajmuje niecałą minutę. Zegarek łatwo wyjmuje się z paska, mimo iż bardzo ciężko, aby się odpiął podczas chodzenia, czy treningu. Po podłączeniu pierwszy raz zegarka pojawi się informacja o potrzebie zainstalowania Polar FlowSync, który odpowiada za przesyłanie danych między zegarkiem, a serwisem Polar Flow. Jest to wystarczające narzędzie, aby korzystać z zegarka.

Polar FlowSync
Źródło: Polar

 

Ja jednak w ciągu dnia lubię mieć dostęp do większej ilości informacji i skorzystałam z możliwości sparowania zegarka z aplikacją w Smartfonie o tej samej nazwie – Polar Flow. Ściągamy ją, uruchamiamy bluetooth i łączymy. Weryfikacja odbywa się poprzez wpisanie czterocyfrowego kodu. Jest to o tyle fajna opcja, iż po przejrzeniu ustawień nasz zegarek będzie wyświetlał również komunikaty z naszego telefonu tj. przychodzące maila, połączenia, czy powiadomienia z Facebooka. Najważniejsze jest jednak możliwość zobaczenia naszej aktywności z danego dnia, czy nawet miesiąca.

Polar Flow czyli sportowa społeczność

Jak już wspominałam Polar Flow jest dostępny z poziomu wyszukiwarki oraz aplikacji. Nie ma zbyt dużej różnicy, z którego będziecie korzystać ponieważ główne funkcjonalności znajdziecie i tu i tu, w tym aktualizacje oprogramowania zegarka.

Serwis Polar Flow jest dość intuicyjny, pierwszą stroną na jaką trafiamy zaraz po zalogowaniu jest Dziennik, gdzie spisana jest cała aktywność np. w miesiącu. Dodatkowo jest zakładka Aktywności, gdzie na zasadzie tablicy wyświetlają się najświeższe aktywności i wpisy Wasze oraz waszych znajomych, którzy korzystają z Polar Flow.

dziennik Polar Flow
Źródło: Polar

Eksploruj wyświetla mapkę wraz z osobami i ich aktywnościami, przez co łatwiej znaleźć znajomych. W przyszłości możecie stworzyć grupę, która trenuje razem. Sympatyczna opcja. Przydaje się też do szukania ciekawych miejsc do biegania. Oczywiście w ustawieniach możecie wybrać, czy chcecie, aby Wasze treningi były widoczne. Kolejną zakładką są Postępy, która za pomocą wykresów wyświetli zawartość dziennika. Można je modyfikować wedle potrzeb, a następnie możemy zrobić screena i je udostępnić, bo czemu nie?

Eksploruj Polar FLow
Źródło: Polar

Social Media dla aktywnych

W zakładce Społeczność znajdziecie Grupy, Kluby i Wydarzenia. Nie brakuje wśród nich ludzi z Polski. Ostatnią zakładką są Programy treningowe dla biegaczy. O tych napiszę oddzielny wpis w swoim czasie. Wszystkie programy treningowe są darmowe, wystarczy mieć konto w Polar Flow i oczywiście zegarek mierzący aktywność.

Plan treningowy Polar Flow
Źródło: Polar

Poza tymi zakładkami po prawej stronie menu mamy profil oraz powiadomienia. Warto tam zaglądać, aktualizować dane oraz sprawdzić uprawnienia innych do oglądania naszych treningów. W tym miejscu chciałabym się zatrzymać dla jednej bardzo ważnej opcji, a mianowicie Profili sportowych. To dzięki nim sportowy zegarek może być w 100% dostosowany do naszych potrzeb.  Na przykład mając kontuzję i rezygnując z biegania, możemy tak zarządzać profilami, iż będzie w śród nich gimnastyka, jazda na rowerze, czy spacery. Po każdej zmianie czy to na stronie, czy to w aplikacji, należy zsynchronizować zegarek, tak aby najnowsze ustawienia się pobrały. Trwa to ok. 1 minuty i już możemy ćwiczyć.

Polar Flow Profile Sportowe
Źródło: Polar

Podsumowanie

Używałam Polar A360, a teraz korzystam z Polar M200 i synchronizacja danych nigdy nie zajmowała jakoś specjalnie mojego czasu. Korzystając z aplikacji, dzieje się to automatycznie i w zasadzie nie muszę się tym przejmować. Warto jedynie Pamiętać o ładowaniu baterii, bo ta potrafi zaskoczyć. Polar to bardzo dobrze rozegrał i udostępnił nam łatwe w obsłudze serwisy, które robią niemal wszystko za nas.

21 thoughts on “Polar M200 przesyłanie danych i Polar Flow #2”

  1. Lubię gadżety ułatwiające życie, używam różnych aplikacji podczas swojej aktywności sportowej, ale nie jestem technicznym guru, więc wybieram proste rozwiązania. Nawet w moim smart watchu Samsung Gear Fit korzystam z 2-3 funkcji maksymalnie.

  2. Jakoś M200 nie przypadł mi do gustu kształtem 😀 Ale kocham Polary za to, że tak łatwo wszystko się synchronizuje <3

    1. O, u mnie jest podobnie. Mąż kupił sobie zegarek jak zaczął chodzić na basen. A ja głupia tyle lat liczyłam ilość przeplynietych basenów w głowie! 😉

  3. Dużo ciekawych informacji. Nigdy nie byłam przekonana co do takich zegarków ale stają się one coraz bardziej kuszące

  4. Czytając ten wpis przeraziłam się … ja jestem zielona w tych sprawach, o zegarku gdzieś kiedyś słyszałam, ale chyba sama do końca nie wierzyłam, ze taki istnieje 😛 Serio, poczułam się jak jaskiniowiec 😛

Dodaj komentarz