Kupujemy odzież sportową – zasady, które warto znać

Chcesz zacząć biegać? A może interesuje cię jazda na rowerze albo fitness? Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, pamiętaj o tym, aby wybrać dla siebie komfortowe ubrania sportowe. Z nimi twoje treningi będą jeszcze efektywniejsze i przyjemniejsze. Gdy dopiero przymierzasz się do zakupu, sprawdź razem z nami, na co warto zwrócić uwagę!

Czasy ćwiczenia w bawełnianych dresach już dawno minęły. Teraz w sklepach możemy bez problemu znaleźć niedrogą odzież sportową wykonaną z wysokiej klasy technicznych materiałów. Sprawdzają się o wiele lepiej niż bawełna, ponieważ wyróżniają się lepszą oddychalnością, odprowadzają ciepło i wilgoć, a w razie potrzeby izolują. Niektóre ubrania pozwalają nawet na zmniejszenie ryzyka uszkodzeń mięśni i powstawania zakwasów. Możemy kupić je w rozmaitych krojach i dopasować indywidualnie do swoich potrzeb i gustu.

Chłodzi, gdy jest ciepło, ogrzewa, gdy jest zimno

W ofercie praktycznie każdego producenta odzieży sportowej znajdziemy specjalne modele koszulek, spodni czy kurtek, które wykonane są z materiałów termoaktywnych. W zależności od struktury materiału może on chłodzić wtedy, gdy jest nam za ciepło, oraz ogrzewać, gdy panują niższe temperatury. W połączeniu z wysoką oddychalnością, czyli przewiewnością, a także łatwym odprowadzaniem wilgoci uzyskujemy bardzo komfortowe ubrania nawet w przypadku intensywnych treningów.

Producenci różnie nazywają swoje technologie, stosując specjalne włókna, dlatego najlepiej zapoznać się z różnymi propozycjami, aby wybrać coś ciekawego. Powinniśmy też pamiętać o tym, że wyższej klasy rozwiązania kosztują więcej, niemniej jednak na początek nie musimy wcale wydawać na zakupy dużych sum. Najlepiej wybrać jedną lub dwie koszulki oraz jedną lub dwie pary spodenek lub spodni, a także okrycie wierzchnie, na przykład kurtkę typu softshell. Potem będziemy mogli w razie potrzeby dokupić kolejne ubrania.

Dobierz właściwy rozmiar i krój

Warto też wspomnieć o tym, że w odzieży sportowej bardzo ważne jest wybranie odpowiednich krojów oraz rozmiaru. Przykładowo luźne spodenki nie obciskają, ale mogą za to sprzyjać pojawianiu się otarć na udach w trakcie biegu. Zapobiegną temu z kolei obcisłe legginsy. Oczywiście, najważniejsze to wybranie takich ubrań, w których po prostu czujemy się komfortowo – warto więc przymierzać różne modele.

Ubrań sportowych nie powinniśmy kupować ani na wyrost, ani też nie powinny być one za małe. Te za duże mogą spadać i przeszkadzać w ruchu, z kolei za ciasne będą krępowały i mogą nawet przyczyniać się do powstawania otarć.

Jaka marka będzie najlepsza?

W sprzedaży znajdziemy ubrania różnych marek – zarówno tych bardzo znanych, jak i mniej popularnych. Nie warto jednak kierować się znanym znaczkiem, ponieważ często w niższej cenie znajdziemy odzież o równie dobrej, a nawet lepszej jakości bez znanej marki.

Do wyboru mamy też odzież sportową polskich marek, na przykład Trec Wear, która specjalizuje się też w sprzedaży odzieży casualowej, doskonałej na co dzień. Z ofertą możemy zapoznać się w sklepie internetowym Treningowy.pl