You-app – aplikacja, która ulepszy Twoje życie?

Jakiś czas temu, a w zasadzie to już prawie pół roku na półkach w księgarniach pojawiła się nowa książka Book of You, której jednym z autorów jest Jamie Oliver (na stronie wydawnictwa nie mogłam znaleźć informacji o pozostałych autorach). Książka dość ciekawa dla Fanów zdrowego życia o tyle, że na 4 główne filary tej filozofii dwa z nich dotykają tej tematyki. Na różnych blogach trafiłam na kilka recenzji tej pozycji i były one bardzo przychylne. Sama jednak nie zdecydowałam się na jej zakup. Temat jednak wrócił do mnie podczas wakacji, kiedy szukałam nowych fajnych Fit aplikacji i trafiłam na You-app.

Książka w aplikacji?

Na początku do You-app podeszłam niepewnie, bo czy to na pewno coś związanego z książką? Czy z aplikacji mogą korzystać jedynie osoby posiadające ów tytuł? Pytań pojawiło się wiele, a jedyną możliwością odpowiedzi było ściągnięcie jej. Zainstalowałam i zarejestrowałam się w aplikacji, po czym otrzymałam pierwsze zadanie. Tu przerwę na chwilę by poinformować Was, iż niestety w chwili obecnej jest dostępna wersja jedynie w języku angielskim. Język nie jest trudny, chociaż czasem spotykałam się ze słowami, które musiałam wpisać do słownika.

you-app-01
Źródło: Google Play

Mikroakcje – co to takiego?

Przed omawianiem działania aplikacji i jej wpływu na moje życie, chciałabym się skupić na mikroakcjach, które są zadaniami w tej aplikacji. Swój opis opieram o informacje znalezione na stronie you-app.com.

Zmiany bywają trudne i bardzo rzadko zachodzą w ciągu jednego dnia. Jednak nasz dzień składa się z wielu akcji, a każdy nasz wybór może mieć znaczenie. Podejmując lepszą decyzje w trakcie akcji, a nawet mikroakcji w dłuższym odstępie czasu może pozwolić na zmianę naszego życia. Gdy to czytam przychodzi mi na myśl opis aplikacji wyrabiającej nawyki, gdzie codziennie zaznaczamy, że coś zrobiliśmy. Jednak You-app podchodzi do problemu inaczej i raczej nie traktowałabym jej na równi co np. HabitBull (o którym pisałam we wpisie o wyrabianiu nawyków – link).

You-app – mikroakcje, które zmienią Twoje życie

Po rejestracji otrzymujemy pierwszą mikroakcje jaką powinniśmy zrobić np. Znaleźć piękno wokół siebie, tematy ozdobione są zdjęciem. Po kliknięciu w kwadrat otwiera się strona z wyjaśnieniem w czym może nam to pomóc oraz mała pomoc na co możemy zwrócić uwagę, aby zrealizować zadanie. Powiedzmy, że wstaliśmy rano i widzimy piękny wschód słońca, można odhaczyć temat? Jeszcze nie! Najpierw musimy udokumentować to za pomocą zdjęcia, które opublikujemy w aplikacji.

you-app-02
Źródło: Google Play

Za każde działanie zdobywamy punkty i osiągamy coraz wyższe poziomy, które odblokowują nam nowe zadania oraz funkcjonalności. Jedną z takich opcji, jest ustalenie jednej stałej mikroakcji, którą będziemy codziennie realizować. Zamieszczone zdjęcia są publiczne, chyba że zdecydujemy inaczej. Dzięki temu społeczność, w tym nasi znajomi z aplikacji mogą je lajkować.

you-app-03
Źródło: Google Play

Zadania dotyczą 4 kategorii, a mianowicie: Mind – umysł, food – jedzenie, move – ruch oraz love – miłość (przyjaźń). Wspominałam Wam, że dwa z tych tematów pokrywają się ze zdrowym życiem, ale po głębszym zastanowieniu nasz umysł oraz związki z innymi ludźmi mają całkiem spory wpływ na nasze zdrowie, więc to w 100% Fit aplikacja.

you-app-04
Źródło: Google Play

Moje obserwacje

Korzystanie z aplikacji nie jest niczym trudnym, na pewno sobie poradzicie. Jak wspominałam potrzebna jest chociaż podstawowa znajomość języka angielskiego, jeśli ktoś ma wątpliwości, to polecam spróbować. Co jednak ze zmianą życia, czy rzeczywiście korzystanie z aplikacji ma na to wpływ? W mojej ocenie tak, codziennie byłam za coś wdzięczna, robiłam temu zdjęcie i efekt zadowolenia zostawał ze mną na dłużej. Dała mi też kopa, aby ćwiczyć codziennie (To jednak przerwałam w jakimś momencie, ale zamierzam wrócić. I nie mam tu na myśli wyczerpujących treningów, czasem była to joga lub streching). Oczywiście my też musimy się do tego przyłożyć. Podobała mi się też kwestia artystyczna tej aplikacji, bo niektóre zdjęcia robiłam do aplikacji, a wychodziły ładnie. Pobudza to moją kreatywność. Polecam ją Wam.

you-app-05
Źródło: Google Play

Jestem ciekawa czy znacie tą aplikacje? Zamierzacie z niej skorzystać?

google-play 2016-07-06_2034

20 thoughts on “You-app – aplikacja, która ulepszy Twoje życie?”

  1. chętnie sprawdzę co to za apka:) myślę że najbardziej podoba mi się dokumentowanie zdjęciami, najbardziej do zrobienia czegoś dobrze/ładnie, motywuje mnie to, że np muszę to coś umieścić na zdjęciu:) wtedy staram sie na maxa:)

  2. O, nie znałam tej aplikacji. Wydaje mi się inna niż pozostałe w tej kategorii i czuję, że może mieć na nas bardzo dobry wpływ. Pobudza kreatywność, budzi dobre emocje i motywuje 🙂 super, że o niej napisałaś 🙂

  3. Pierwszy raz słyszę o tej aplikacji, ale brzmi mega ciekawie. Mam ochotę przetestować, chociaż mam obawy, że ciągle będę zapominać o niej i zadaniach w niej zawartych.

  4. Idea mikroakcji, które w dłuższej perspektywie mogą zmienić nasze życie jest mi bardzo bliska. 🙂 Sama aplikacja wydaje się bardzo ciekawa, aczkolwiek obawiam się, że byłabym zbyt zagoniona, aby robić zdjęcia codziennie. Mimo to chyba wypróbuję. 🙂

  5. Bardzo podoba mi się idea tej aplikacji 🙂 W szczególności fakt, że stopniowo przechodzi się na coraz wyższe poziomy po wykonaniu mikroakcji. To zdecydowanie może mobilizować do działania i wprowadzania w życie zmian krok po kroku.

  6. Świetna ta aplikacja, zwłaszcza że wychodzę z założenia, że tak jak o ciało, powinno się dbać o mózg i też go gimnastykować, więc tutaj zadbam o wszystko za jednym zamachem:) Chyba sprawdzę, czy ta aplikacja na mnie podziała, dzięki za inspirację!

Dodaj komentarz