Detoksy – recenzja książki

Każdy z nas dochodzi do takiego momentu, w którym dochodzi do wniosku, że jest mu potrzebny detoks. Oczywiście można sięgnąć po jakąś herbatkę lub suplement z tą nazwą na opakowaniu, jednak co nam to może dać, jeśli potem sięgniemy po coś słodkiego? Zamiast wyrzucać pieniądze na różne specyfiki można sięgnąć po książkę Detoksy czyli jak oczyścić swój organizm dla zdrowia i urody – Karoliny i Macieja Szyciłło.

image
Źródło: Własne

Z autorami miałam już do czynienia, czytając Karolinę odNowa. Niby o podobna tematyka, jednak zupełnie inna, ponieważ widać, iż sporo czasu minęło i autorzy zdobyli jeszcze więcej doświadczenia. Dla nieświadomych śpieszę z informacją Karolina i Maciej Szyciłło są popularnymi ekspertami w dziedzinie zdrowego żywienia oraz ekologicznego typu życia. Wspólnie prowadzą kursy, szkolenia i warsztaty zdrowego gotowania oraz zajęcia związane z medytacją i ćwiczeniami oddechowymi. Maciej od lat gotuje dla widzów w znanych i lubianych programach telewizyjnych; ostatnio – razem z Karoliną. Maciej jest także współautorem licznych publikacji poświęconych zdrowiu i oczyszczaniu organizmu – m.in. Przemytników marchewki groszku i soczewicy,a także Przemytników na wakacjach. Wspólnie z Karoliną napisali książki Karolina na detoksie i Karolina odNowa oraz ostatnio opublikowaną Jedz i pracuj nad swoim zdrowiem.

image
Źródło: Własne
Książka składa się z następujących rozdziałów:
 1. Detoksy, czyli droga do równowagi (nie tylko kwasowo- zasadowej)
 2. Jak przygotować się do detoksu
 3. Detoks Ajurwedyjski
 4. Detoks Krzemowy
 5. Detoks Chiński
 6. Detoks „W płynie”
 7. Detoks chlorofilowy
 8. Detoks owocowy
 9. Kuracja osuszająca i zwiększająca odporność

Detoksy to zbiór zróżnicowanych sposobów na uzyskanie równowagi w ciele jak i w duszy za pomocą zdrowego odżywiania. Wiele sposobów opiera się na medycynie wschodniej (krajów azjatyckich), ale jest też taki oparty na diecie św. Hildegardy. Każdy znajdzie coś dla siebie, nawet rodzina posiadająca dzieci. Mało tego po przeczytaniu tej książki detoks nie będzie dla Was oznaczał już tylko głodówki, czy picia soków, ale właśnie z chlebem, plackami czy racuchami. Prawda, że to brzmi cudownie? Aż chce się spróbować.

image
Źródło: Własne

Zdjęcia zarówno na okładce jak i w środku książki są naprawdę ładne. Ta oprawa graficzna książki wręcz zachęca do wypróbowania podanych w niej przepisów. Dodatkowo okładka jak i papier są dobrej jakości, przez co czytanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Sama treść jest ciekawa, przyjemnie opisana. To wszystko razem spowodowało, że zmieniłam zdanie na temat Detoksu oraz może w przyszłości zdecyduje się na jeden z nich.

image
Źródło: Własne

Komu mogę polecić tą lekturę? Osobą, które cierpią na brak energii, potrzebującym oczyszczenia lub lepszego startu do zmian nawyków. Oczywiście jeśli interesujecie się zdrowym odżywianiem, na pewno sami po nią chętnie sięgniecie. Znacie którąś z książek Karoliny i Macieja? Co sądzicie o tej książce? Koniecznie napiszcie w komentarzach.

image
Źródło: Własne

Za możliwość recenzji, dziękuje wydawnictwu Zwierciadło.

Klub-Zwierciadła-spotkanie

32 thoughts on “Detoksy – recenzja książki”

 1. Świetna recenzja, na prawdę 🙂 akurat chyba należę do osób którym polecasz tę książkę. Detoks z pewnością przyda się osobom które prowadzą niezdrowy tryb życia xD

 2. Uwielbiam ich książki. Mam poprzednie o detoksie i też mi się spodobała. Dzięki Tobie dowiedziałam się, że wydali kolejną 🙂 Mam po co pobiec do księgarni w przyszłym tygodniu 😉

Dodaj komentarz