A czy TY należysz do Ligi Biegowej?

Sezon biegowy powoli dobiega końca, mimo to chciałabym przedstawić Wam narzędzie, które mocno motywuje do biegania i startów. Jest nim Liga Biegowa.

liga-biegowa-01
Źródło: Ligabiegowa.pl

Liga Biegowa to strona, która tworzy rankingi biegaczy na podstawie zdobytych punktów. Zdobywamy je biorąc udział w imprezach biegowych, koniecznie zobaczcie – kalkulator punktów. Punktacja jest tak stworzona, że Panie mogą konkurować z Panami tak samo jak sprinterzy mogą z długodystansowcami.

liga-biegowa-04
Źródło: Ligabiegowa.pl

Rejestrujemy się na stronie, a następnie startujemy w kilku biegach. Po jakimś czasie logujemy się ponownie i do naszego konta są dopisane punkty (punkty dodają się dopiero od daty rejestracji, w związku z czym „archiwalne” biegi nie są rejestrowane). Dodatkowo system umożliwia tworzenie grup i dzięki temu możemy rywalizować z przyjaciółmi czy z ludźmi z pracy lub szkoły. Na koniec sezonu osoby najlepsze w Lidze otrzymują wartościowe nagrody.

Twórcy nie spoczywają na laurach i w ostatnim czasie wydali również aplikację na smartfony. Jeszcze nie miałam okazji jej przetestować, ale jak się pewnie domyślacie, niebawem to zrobię. Dlaczego? Bo oferuje ciekawe rozwiązania tj. informacja o awansie w rankingu, powiadomienia o konkursach oraz zniżkach od partnerów, wyszukiwanie imprez biegowych w pobliżu i zapisywanie ich w kalendarzu.

Podsumowując Liga Biegowa to wspaniałe narzędzie motywujące do biegania oraz do udziału w imprezach biegowych. Jest czymś nowym, czego do tej pory nie spotkałam na rynku. Obsługa portalu jest prosta, po części dla tego że twórcy nie dodali miliona funkcjonalności. Szkoda, że tak późno się o nim dowiedziałam (we wrześniu), ale za rok planuje więcej startów więc z chęcią przekonam się jak to narzędzie się sprawuje.

Dodatkowo Liga Biegowa przy współpracy z ENEL-SPORT startuje z treningami biegowymi w Warszawie. Dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników są one za darmo. Prowadzą je Kasia Gorlo znana Wam z bloga RunTheWorld i Bartek Olszewski, popularny Warszawski Biegacz. Akcja startuje w ten poniedziałek (23.11) o godzinie 18:30 przy ulicy Łazienkowska 3. Szczegóły znajdziecie Tu (klik!klik!).

trening-liga-biegowa-nablog
Źródło: Ligabiegowa.pl

12 thoughts on “A czy TY należysz do Ligi Biegowej?”

  1. Apka na smartfony to konieczność. Wątpię by ktoś przerzucił się z endomondo na ligę biegową jak nie ma możliwości śledzenia swojej trasy. Jednak skoro apka jest to projekt wygląda bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz