Liebster Blog Award po raz piąty

Jak wspomniałam w tytule to już piąty wpis tego typu. Ponownie otrzymałam dwie nominacje do Libster Blog Award.  Nie muszę dodawać, że ogromnie mi miło i szczerze mówiąc nie spodziewałam się! Dwa świetne blogi, które zadały po 11 wspaniałych pytań, zacieram ręce i biorę się do odpowiadania.

Krótko o zasadach i o co w ogóle chodzi w akcji „Liebster Blog Award”:

„Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

Pierwsza nominacja od Porkaa.blogspot.com – to niebanalny blog, który czytam z przyjemnością.

1. Pierwsza czynność po wstaniu z łóżka?

Pójście do toalety i umycie włosów.

2. Dania, które przypominają Twoje dzieciństwo to?

Każdy obiad u mojej mamy , ale takie najpiękniejsze wspomnienie mam z ciastem z prodiża z jabłkami, które sama zbierałam. Cudowny smak i zapach. Ach… Chętnie przeżyłabym tą chwilę raz jeszcze.

3. Gdy siadasz do komputera w pierwszej kolejności…

Odpalam przeglądarkę i sprawdzam maila oraz Facebooka.

4. Czy masz jakieś przezwisko wśród bliskich? Jak brzmi?

Tak, mam. Brzmi ono Szyszka. Pochodzi  od mojego nazwiska, przez które często byłam nazywana choinką. Bardzo tego nie lubiłam i w trakcie grania w RPG – gdzie często byłam elfem, moja koleżanka ochrzciła mnie szyszką. To był też czas Epoki Lodowcowej i słynnej „Sysuni”. Szybko się przyjęło ;).

5. Skąd się wzięło?

Patrz punkt 4 ;).

6. Twój wiek + 10 lat =… 

37 lat

7. Jakie trzy słowa najlepiej Cię opisują?

Korzystając z okazji, że współdomownicy są blisko, postanowiłam to pytanie zadać również im:

M: Złośliwa, Kochana i Pomocna

Freya: Hau-hau, Hau, Hau-ha-hau

Ja: Kaloryfer, Cebula, Książka

Także ten…

8. Z jakim bohaterem/bohaterką z książki/filmu najbardziej się identyfikujesz? Dlaczego?

W sumie niemal w każdej książce znajduję bohatera, któremu po kryjomu kibicuje. Na przykład w Grze o Tron –  Aryi Stark.

9. Jakie marzenie udało Ci się spełnić w ostatnim czasie?

W tym roku zdecydowanie były to wakacje we Włoszech.

10. Twój codzienny rytuał (coś, co występuje u Ciebie zawsze, np. wspólne śniadanie z bliskimi)?

Z rana zawsze piję wodę z cytryną i przeważnie zielony koktajl. Kawę zawsze piję z mlekiem, a podróżując komunikacją miejską zawsze słucham muzyki. To są takie moje małe rytuały ;).

11. Jesteś uzależniona od…

SŁODYCZY i SPORTU. Niestety słodycze to moja pięta achillesowa :/. Walczę jak mogę, ale na razie przegrywam. Sport to pozytywne uzależnienie, może amatorskie, ale daje mi mnóstwo radości.

Kolejna nominacja od Pstrykamy! – jeśli nie wiecie jak robić ładne zdjęcia musicie koniecznie tam zajrzeć.

1. Jak najchętniej spędzasz wolny dzień?

Lubię w wolny dzień oddać się błogiemu lenistwu z M. i naszą sunią Freyą.

2. Gdzie chcesz pojechać na wakacje marzeń?

Indie i Stany Zjednoczone. Indie za niesamowity klimat i różnice kulturowe, uwielbiam też ich kuchnie. O Stanach marzę od niedawna, zachwycając się zdjęciami koleżanki, która właśnie tam przebywa.

3. Wolisz przeglądać zdjęcia cyfrowe czy tradycyjne – te wywołane?

Ogólnie nie ma to dla mnie większego znaczenia w jakiej formie oglądam zdjęcia, a muszę przyznać, że to uwielbiam. Bardzo mnie fascynuje klimat starych zdjęć, są zupełnie inne, niż te współczesne.

4. Co w Twoim domu zapewnia nastrój i rodzinną atmosferę?

Wiele rzeczy składa się na rodzinną atmosferę, ale chyba najważniejsze są miłość i szacunek. Te dwie rzeczy sprawiają, że niezależnie, gdzie się znajdziemy zawsze uda nam się stworzyć prawdziwy dom.

5. Co lubisz w fotografiach?

Jak wspomniałam w 3 pytaniu lubię stare zdjęcia, bo mają zupełnie inny niepowtarzalny klimat. Lubię też zdjęcia kreatywne, inne, które przekazują jakąś historię lub zachęcają do przemyśleń.

6. Ulubiona pora roku i dlaczego?

Wiosna, ponieważ zaraz po jej nadejściu przyszłam na świat. Mama zawsze powtarza, że jak szła do szpitala była biała zima, a jak ze mną wychodziła to na zewnątrz było już ciepło i zielono.

7. Co byś w sobie zmieniła/zmienił?

Powoli uczę się akceptować siebie, taką jaką jestem. Jednak gdybym mogła coś w sobie zmienić, to chciałabym być szczupła.

8. Co jest dla Ciebie najważniejsze w życiu?

Trudne pytanie. Wydaje mi się, że mój M. oraz nasze zdrowie. Nie chciałabym pominąć w tym wszystkim również rodziny.

9. Czy jest coś czego się obawiasz?

Choroby swojej lub osoby bliskiej.

10. Twój sposób na jesienną chandrę?

Tran, Witamina D i C, ciepła herbata, dobra zupa i dużo lenistwa. Niestety dobra jest też czekolada ;).

11. Najbardziej lubisz jeść…?

Słodycze i Pizze :P.

Nominację oraz pytania, były w poprzednim poście o LBA. Jeśli, ktoś jeszcze chce wziąć udział w zabawie, zapraszam do odpowiedzi właśnie na te pytania. Chętnie dopiszę Wasze blogi do nominowanych. Pytania znajdziecie Tu (klik! klik!).

30 thoughts on “Liebster Blog Award po raz piąty”

  1. Pizza!!! wczoraj jadłam, ale nie była planowana, po prostu nie miałam czasu na przygotowanie kolacji, a wychodzić na miasto się nie chciało, dlatego zamówiliśmy pizzę 🙂 dzisiaj mam nadzieję, że wszystko już spaliłam (Jillian Michaels, a potem sprzątanie prawie 4 godziny)

  2. Zabawne, świetne odpowiedzi 😉 ciekawe przezwisko 😀 wakacje we Włoszech – tez chce spełnić takie marzenie i Indie tez są punktem mojej podróży 🙂 niestety akceptacja siebie jest trudna niezależnie od wyglądu i trzeba każdego dnia na nią pracować – wiem coś o tym 🙂

Dodaj komentarz