Kwiecień w słowach: Pasja

O tym, iż sport to moja pasja na pewno wiecie. Za pewne obiło Wam się o uszy również to, iż studiowałam informatykę i uwielbiam testować wszelkie nowinki techniczne. Nie chcę w tym wpisie pisać o sobie, ale o pasji mojego M. Jest ona związana z artystyczną częścią jego osobowości, poświęca jej sporo czasu już od wielu lat. Co to takiego?

11111111111
Źródło: kwejk.pl

To malowanie figurek. Figurki najczęściej służą do rożnych gier bitewnych jak i planszowych. Są naprawdę małe najczęściej nie mają 10 centymetrów, chodź zdarzają się większe (bardziej kolekcjonerskie). Tak małe figurki mają często wiele detali i malowane są na prawdę małymi pędzelkami. Pomalowanie może wydawać się łatwe, jednak takie nie jest. Osoba dbająca o detale wie doskonale, że np. włosy nie mają jednego koloru, ubrania mają cienie i się marszczą i można by tak wymieniać.

figurki-01
Źródło: DwarfCrypt.blogspot.com

Według mnie M. w malowaniu figurek jest na prawdę niezły, w końcu miał taki epizod w swoim życiu , gdy robił to dla kogoś za pieniądze. Jednak z racji tego, iż jest to jego pasja, ciężko było mu się rozstawać ze swoimi dziełami. W końcu w pomalowanie ich wkłada całe serce.

M, prowadzi bloga z okazami jakie udało mu się pomalować. Znajdziecie go pod adresem: DwarfCrypt.blogspot.com .

Źródło obrazka w nagłówku: imgarcade.com

15 thoughts on “Kwiecień w słowach: Pasja”

  1. wow, ale piękne! trzeba mieć i niezłe umiejętności i cierpliwość, a także wyczucie, żeby to ładnie wyszło 🙂 w każdym razie efekt super!

  2. Niesamowite! Super mu to wychodzi 😀 A ile czasu zajmuje mu pomalowanie takiej jednej figurki, tak około? Albo używa takich zwykłych farb czy jakiś specjalnych? Zdradzisz mi? Pytam z ciekawości 🙂

    1. Witam,
      Dziękuję przede wszystkim za miłe i życzliwe komentarze:) Faktycznie, potrzeba odrobinę cierpliwości przyprawionej szczyptą pasji:) Ciężko mi powiedzieć ile trwa malowanie jednej- wszystko zależy od ilości detali, ilości czasu wolnego itp. Średnio to jest cała sobota/ niedziela ( powiedzmy 6 godzin) lub po kilka godzin dziennie po pracy. Myślę, że możemy to zamknąć w 4-5h na figurkę, jakieś łatwiejsze oczywiście krócej:) Co do farb są to kolory akrylowe- po nałożeniu właściwie nie zmywalne niezmywalne ( z ubrania też! ;(( ) Do zakupienia w sklepach modelarskich, internet itd:) Pozdrawiam

  3. Mój były też miał taką pasję 🙂 Zawsze podziwiałam precyzję malowania tych malutkich figurek ;] Sama chętnie bym takie pomalowała 😛 Masz utalentowanego faceta, faceta z PASJĄ :))

Dodaj komentarz