One pomogą Ci policzyć kaloryczność w posiłkach! – cz. 2

Zaprezentowałam Wam już dwie strony, które umożliwiają prowadzenie dziennika posiłków, ale i pomagają liczyć kalorie bez ważenia produktów. Wpis znajdziecie klikając TU. Czas na drugą porcję tym razem aplikacji na telefon oraz tablet.

Wiele osób tak jak i ja nie wyobrażają sobie życia bez swojego telefonu, Mamy go przy sobie niemal cały czas. Przydaje się podczas aktywności fizycznej, bo po uruchomieniu jednej ze sportowych aplikacji możemy mierzyć swoją aktywność. Dlaczego więc nie mamy prowadzić swojego dziennika posiłków właśnie na telefonie lub tablecie?

Jedną z najciekawszych i najbardziej obcujących aplikacji według mnie jest:

FatSecret.pl

Strona www i aplikacja na Androida oraz iOS

Jak widzicie FatSecret.pl jest dostępne niemal z każdego urządzenia, ja skupie się na mobilnej wersji aplikacji, ponieważ z takiej korzystałam i chcę nadal to robić. Zacznę od największego minusa tego rozwiązania, aby cokolwiek dodać lub zmienić w aplikacji musimy mieć dostęp do internetu w przeciwnym wypadku niestety nie możemy nic zrobić.

fat-secret-01
Źródło: play.google.com

Po zarejestrowaniu się/ zalogowaniu do aplikacji ukazuje nam się strona startowa, gdzie uwzględnione są niemal wszystkie interesujące nas informacje: liczba kalorii spożytych danego dnia, liczby spalonych kalorii, aktualnej wagi. Wszystkie trzy opcje są edytowalne na tym poziomie, co bardzo ułatwia obsługę.

fat-secret-03
Źródło: play.google.com

 Wybór produktów, który spożyliśmy jest bardzo intuicyjny i łatwo określić jego wagę. Produkty możemy wprowadzać w ramach 4 posiłków: Śniadanie, Lunch, Obiad i Inne. W Inne przeważnie wprowadzam mleko dodane do kawy oraz dwie przekąski, które przeważnie jem w ciągu dnia.

fat-secret-04
Źródło: play.google.com

Aplikacja posiada też dziennik aktywności, który na prawdę warto uzupełniać, ponieważ przydaje się to potem w kalendarzu diety.

fat-secret-02
Źródło: play.google.com

Gdy wprowadzamy posiłki i aktywności regularnie, kalendarz diety pozwala nam śledzić nasze postępy. Dzięki temu możemy zapobiegać błędom jakie popełniamy i działać sukcesywnie.

fat-secret-05
Źródło: play.google.com

Podsumowując to dość interesująca i na pewno obrazowa aplikacja, która może wiele osób nauczyć jak schudnąć, utrzymać wagę, bądź przytyć. Ogromnym plusem jest również wyliczenie dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Czego mi w tej aplikacji brakuje? Oznaczenia, które produkty są zdrowsze, a które mniej.  Myślę, że wiele osób dążyłoby wtedy do spożywania produktów naturalnych i nieprzetworzonych,

Inną aplikacją w której możemy liczyć kalorie jest Noom Coach, informacje znajdziecie w oddzielnym poście, który znajduje się TU. Jest to aplikacja anglojęzyczna i niestety może nie posiadać wielu polskich produktów, jednak wydaje mi się jeszcze bardziej intuicyjna od FatSecret oraz ma zastosowany podział produktów na te zdrowsze i nie zalecane.

noom-reszta
Źródło: noom.com

Czy takie strony/aplikacje działają? Wydaje mi się, że na wiele osób na pewno, aczkolwiek wedle zasady łatwo przyszło, łatwo poszło taka aplikacja może się okazać tylko chwilową rozrywką. Dla mnie osobiście najlepiej działa dziennik, który prowadzę sama i który uzupełniam regularnie. Oczywiście im dłużej będziecie liczyć kalorie, tym mniej czasu będzie Wam to zajmować. Z czasem taki dziennik można już prowadzić w głowie, jednak osobą, które zmagają się z wagą zalecam prowadzenie dziennika, który stanowi doskonałe źródło wiedzy i motywacji.

Źródło obrazka w nagłówku: integrated-training.co.uk

9 thoughts on “One pomogą Ci policzyć kaloryczność w posiłkach! – cz. 2”

  1. Fajna sprawa, nie wiedziałam o żadnej z nich 🙂 Ja akurat jeżeli w ogóle liczę to używam slank.pl, poza tym teraz tylko w miarę staram się pilnować białka, ale pewnie wielu osobom takie apki mogą się przydać 🙂

    1. Zapomniałam już o slanku! Kiedyś strona była bardzo nowoczesna i prezentowała się wspaniale, ale potem coś jakby stanęło, a strona była zostawiona sama sobie. Muszę koniecznie zajrzeć i zobaczyć czy coś się zmieniło.
      U mnie slank się nie sprawdzał tak dobrze jak np, FatSecret ;).

  2. Ja cały czas korzystam z aplikacji na stronie muscle boss. Ze względu na niestabilna wagę muszę mocno trzymać się w ryzach dlatego tego typu programy są dla mnie bardzo pomocne.

Dodaj komentarz