Noom Coach aplikacja zamiast dietetyka

Witajcie, dziś nowy wpis o kolejnej już FIT aplikacji. Było już o nawykach (klik!), było też trochę o portalu PoTreningu.pl (klik!), było też o fitnessie w telefonie(klik!). Czas na aplikacje, która wspomoże nas w odchudzaniu, ale i wyręczy lub odciąży dietetyka. Mowa o Noom Coach.

noom-reszta
Źródło: noom.com

To nie była moja pierwsza przygoda z Noom Coach, korzystałam z niej kiedyś. Aplikacja była wymagająca i obciążała mój stary telefon, w związku z czym pożegnałam się z nią. Gdy szukałam nowych FIT aplikacji, przypomniałam sobie o niej. Jestem pod wrażeniem, jak się zmieniła. Teraz ma nowoczesny wygląd, sporo więcej opcji i wydaje mi się, że nie zjada baterii tak jak kiedyś.

No, ale czym jest Noom Coach? To aplikacja na Androida albo iOS-a, która liczy nasze kroki (trzeba mieć przy sobie telefon), liczy spalone kalorie, wylicza nasze zapotrzebowanie kaloryczne, monitoruje wagę, pozwala na rozmowy z innymi osobami odchudzającymi się przez tą aplikację, posiada bazę przepisów oraz chyba najciekawsza funkcja – udziela nam wskazówek i daje wyzwania na dany dzień jeśli chodzi o zdrową dietę i odchudzanie. Wszystko to odbywa się małymi krokami.

noom-start
Źródło: us.noom.com

Takiego wirtualnego trenera i dietetyka w jednym, możecie pobrać za darmo, jednak, aby w późniejszym czasie mieć dostęp do ciekawych i motywujących treści (wskazówek) należy wykupić konto premium (cena to: 9.99$ miesięcznie lub 19.99$ za 3 miesiące). Wydaje mi się, że cena jest za wysoka w zamian za to co oferuje. Na szczęście  wersja darmowa posiada jednak kilka plusów. Zachęca do chodzenia (zaczynamy od 5000 kroków dziennie i powoli ten limit jest zwiększany), nadal możemy liczyć kalorie posiłków i aktywności oraz monitorować wagę.

Aplikacja jest dostępna jedynie w języku angielskim, co niestety może dodatkowo niektórych zniechęcić.

noom-art
Źródło: us.noom.com

Dlaczego o tym piszę? Bo to naprawdę ciekawy pomysł i dziwie się, że jeszcze nikt w Polsce nie wpadł na pomysł stworzenia polskiego odpowiednika. Połączenie funkcji, które znamy z innych aplikacji i portali, wzbogacenie jej o wiedzę i przepisy mogłoby motywować i zachęcać do zmian małymi kroczkami.

Korzystaliście kiedyś z Noom Coach? A może znacie podobną aplikację, którą możecie mi polecić?

8 thoughts on “Noom Coach aplikacja zamiast dietetyka”

  1. Zapowiada się bardzo ciekawie :). Czyli jak rozumiem wersja bezpłatna ma ograniczone funkcje, ale jest bezterminowa tak? Czy po określonym czasie wygasa i trzeba wykupić opcję premium?

    1. Wersja darmowa jest bezterminowa. Wyzwania i artykuły są dostępne na początku, ale aby otrzymywać je dalej trzeba wykupić wersje premium.

  2. Używam Noom Coacha od jakiegoś miesiąca i zdecydowanie mogę polecić. Myślę już na wersją Pro testowo na jeden miesiąc jednak trochę mam opory, głównie takie, że chcąc zapisać się na jeden miesiąc próbny już nigdy nie uda mi się wypisać 🙂 Jest jeszcze jedna fajna opcja dostępna również w wersji nieodpłatnej. Od dwóch lat używam aplikacji Cardio Trainer do zapisywania aktywności fizycznej i zanalazłam opcję synchronizacji zapisów właśnie z Noom Coach. Trening zapisuję do Cardio Trainera a po przyciśnięciu synchronizuj przenosi on mi się do Coach, który od razu uwzględnia wartość spalonych kalorii w limicie dziennym. Dla mnie to duże ułatwienie.

    Mam jednak jeden problem. Chcę zmienić dzień ważenia się. Z zapisanej Niedzieli na Piątek; czy ktoś wie jak to zrobić? Pozdrawiam serdecznie 🙂 Magda

  3. płatna wersja jest ok, ale za droga- to prawda i jednak trzeba ten angielski znać perfekt. Miałam mały problem i musiałam pomagać sobie tłumaczem.

    Ogólnie przyjemny programik, bardzo dobry jest Cardio Trainer tej samej marki (jeśli można to tak nazwać), naprawdę super, najlepszy jak dla mnie, ale endomondo ma akcję PMK i niestety mimo, że go niezbyt lubię, utknęłam w nim, bo jednak dzieciaki są ważniejsze niż własne preferencje.

Dodaj komentarz