Narzędzia do wyrabiania nawyków

Chyba każdy z nas ma jakieś nawyki. Niektóre ułatwiają nam życie, inne je utrudniają. Wiadomo, że te złe łatwiej jest wyrobić, a z tymi dobrymi jest różnie. Aby zmienić swoje nawyki, potrzeba czasu i pracy.

Jako, że lubię wszelkiego rodzaju nowinki techniczne oraz korzystam z różnych stron oraz aplikacji to zaczęłam szukać projektów, które pomogą mi zmierzyć się ze zmianą moich nawyków. Tak trafiłam na itrampolina.pl oraz HabitBull.

Co to są nawyki? O tym już wiele osób przede mną pisało, ale żebyście nie musieli sami szukać to poniżej znajdziecie kilka ciekawych według mnie linków:

Psychodietka.pl – Nawyki i jak je zmienić
Silanawyku.blog.onet.pl – Bardzo dużo różnych informacji o nawykach
BycIdealna.pl – Tu akurat znajdziecie fragment książki właśnie o nawykach

Wiemy już co to nawyki. Możliwe, że zdaliśmy sobie sprawę, że któryś z nich przeszkadza nam w życiu. Czas go zmienić/ wprowadzić nowy! Tylko jak to zrobić? Oczywiście skorzystać z dobrodziejstw technologicznych!

itrampolina.pl – Motywuje i posiada bazę ciekawych nawyków!

itrampolina-01
Źródło: itrampolina.pl

Na stronie głównej nie ma zbyt wiele informacji. Jednak na plus jest to, iż możemy skorzystać z wersji demo i sprawdzić „z czym to się je”.

itrampolina-02
Źródło: itrampolina.pl

Itampolina na pewno motywuje do zmieniania się i rozwijania. Zarówno na samej górze jak i na dole strony znajdziemy motta oraz filmiki, które mają nas natchnąć do działania. Według mnie rewelacyjny pomysł! Dodatkowo za każdy dobry dzień otrzymujemy punkty, a dzięki temu wzrasta nasz poziom oraz otrzymujemy odznaki.

itrampolina-03
Źródło: itrampolina.pl

Aplikacja ma jeszcze jeden zasadniczy plus. Nie wiesz jak zdefiniować cel? Zastanawiasz się co możesz zmienić? Itrampolina biegnie z pomocą. Ciekawa baza nawyków do wyrobienia zaskakuje różnorodnością. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

itrampolina-04
Źródło: itrampolina.pl

HabitBull – Prosta aplikacja na telefon

Najbardziej znaną i chyba najprostszą aplikacją jest właśnie HabitBull. Niestety dostępna jest w języku angielskim.

habitbull-01
Źródło: Google Play

Ponieważ częściej jestem pod telefonem, zaczęłam rozglądać się za aplikacją na smartfon. Najczęściej słyszałam właśnie o HabitBull, więc postanowiłam go przetestować. Puki co jestem zadowolona. Oczywiście chwilę zajęło mi rozgryzienie działania aplikacji, jednak nie jest ona skomplikowana w działaniu.

habitbull-02
Źródło: Google Play
Aplikacja może przypominać nam o realizacji nawyku lub ogólnie o potrzebie uzupełnienia dnia. Jest to bardzo wygodne.

habitbull-03
Źródło: Google Play
W aplikacji znajdziemy codziennie nowy obrazek motywacyjny. Szkoda, że nie ma więcej! Dostępne są też statystyki.

Obecnie korzystam z HabitBull, ponieważ bywają dni gdy nie korzystam z komputera i najzwyczajniej w świecie zapominam o itrampolinie. Ikonka i powiadomienia w telefonie w tym wypadku lepiej się u mnie sprawdzają. Jednak jeśli chodzi o motywację i ciekawe rozwiązania to itrampolina prezentuje się lepiej.

Decyzja należy do Was. Jeśli znacie jeszcze jakiś ciekawy sposób na nawyki to piszcie w komentarzach!

10 thoughts on “Narzędzia do wyrabiania nawyków”

 1. U mnie póki co najlepiej sprawdza się tradycyjny notatnik i kalendarz, ale takie aplikacje to też fajna opcja jeśli ktoś potrzebuje dodatkowego „kopa” 🙂

 2. Hey, jeśli chodzi o Anglię to do pracy nie na wycieczkę 😉 Chociaż można to później połączyć 😉

  Co do tej aplikacji 😉 Brzmi świetnie ;D jeśli ma mi pomóc ! Przetestuję przez jakiś okres 😉
  Pozdrawiam

 3. Cześć:)

  bardzo dziękujemy za kilka miłych słów nt. naszej aplikacji itrampolina.pl Chciałbym Wam tylko powiedzieć, że pracujemy własnie nad wprowadzeniem wielu zmian, które wierzę, że pozwolą z większą skutecznością dokonywać zmian w naszym życiu. W najbliższym czasie pokażemy również aplikację mobilną.

  P.S. Będziemy wdzięczni za polecenie naszej aplikacji innym, zostańcie naszymi ambasadorami:)

  Pozdrawiam
  Marek – Twórca itrampolina.pl

Dodaj komentarz