Czy jesteś głodny zmian?

Ostatnio zupełnie przez przypadek trafiłam na blog Nissiax83 i na wpis 8 miesięcy na diecie wegańskiej – czym jest weganizm . Autorka bloga opisuje w nim w dość ciekawy sposób istotę weganizmu. Dodatkowo zamieszcza mnóstwo linków z ciekawymi materiałami w tym z filmikami. Jeden z nich zainteresował mnie na tyle, że po prostu musiałam go obejrzeć!

hungry-for-change
Źródło: hungryforchange.tv

Na samym początku z dokumentu „Hungry for change” dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o przemyśle żywieniowym, o rzeczach, które jemy na co dzień i które nam szkodzą, chociaż o tym nie wiemy. Poznajemy też osoby, które w tym filmie się wypowiadają. Przekaz wzmacnia wkomponowana w film historia przeciętnej kobiety z którą możemy się utożsamiać.

Wniosek nasuwa się jeden, współczesny człowiek spożywa wiele kalorii, niestety bardzo mało makro- i mikroelementów, przez co organizm ciągle jest głodny, tyje i czuje się źle. Aby temu przeciwdziałać należy spożywać dużo więcej warzyw i owoców. Największym odkryciem specjalistów okazują się świeżo wyciskane soki, które są bombą składników, szybko wchłanianych przez organizm.

Wśród tych specjalistów pojawia się  Kris Carr.

KC-Love-Blog
Źródło: Kriscarr.com

Kris Carr jest bohaterką dokumentu Crazy Sexy Cancer, wydała też kilka książek, niestety z tego co wiem nie są one dostępne na polskim rynku. W 2003 roku diagnozują u niej raka, jeden z lekarzy daje jej 10 lat życia. To dość szokująca diagnoza. Co robi Kris? Przede wszystkim nie zdaje się na jednego lekarza oraz zmienia swoje życie. Zmienia niemal wszystko, bo to co je, to co robi i to co myśli. W dokumencie najbardziej skupiono się na jedzeniu. Kris Carr pije dużo soków i do chwili obecnej  żyje z rakiem, który nie rozwija się dalej.

Jak dla mnie to niesamowita historia i ogromna motywacja, by zmieniać swoje życie jeszcze bardziej. Jest o co walczyć! Więc jeśli się zastanawiasz, czy zmienić swoje życie, pomyśl ile możesz tym zyskać!

Wszystkim zainteresowanych filmem odsyłam do trailera i oczywiście do komentowania oraz polecania innych takich filmów. Z chęcią się z nimi zapoznam.

14 thoughts on “Czy jesteś głodny zmian?”

    1. I dobrze! Jestem za tym, aby jeść co się lubi. Żadna dieta/ zmiana żywienia nie ma sensu jak jemy produkty, których nie lubimy. Tylko się człowiek sfrustruje .

  1. Muszę obejrzeć film i poczytać o tej kobiecie, niezwykle motywujące! Też jestem zwolenniczką menu głównie wegańskiego, choć moim zdaniem np. ryby warto w nie włączać

    1. Można jeść wszystko, nie chodzi o weganizm czy wegetarianizm. Ja mam problem z warzywami, żeby jeść ich dużo. Teraz wydaje mi się, że jem ich sporo więcej i czuje się lepiej.

  2. Ja raczej unikam soków, bo uważam, że traci się sporo cennych składników podczas wyciskania. Za to warzywa i owoce pochłaniam hurtowo, w całości i to głównie na surowo. Jednak po przeczytaniu tego artykułu mocno zastanowię się nad włączeniem do diety również soków.

  3. Ja z kolei czytam Akademię Witalności czy Alkaliczne Styl Życia, blogi poświęcone właśnie zdrowemu odżywianiu, dzięki którym możemy pokonać choroby, raka też i powiem Ci, że w dużym stopniu jestem zaszczepiona zmianą i wiele już zrobiłam. Po prostu do mnie taki styl bycia i życia przemawia. Myślę, że coraz więcej ludzi tak myśli, widzę to, jednak można też ciągle spotkać można mnóstwo sceptyków, którzy twierdzą, że jedzą żarcie nafaszerowane chemią, palą fajki i czują się świetnie i to całe zakręcenie na warzywa, zdrowe odżywianie to tylko fanaberia, bo wszystko to jeden pies – dzisiaj nie jesteśmy w stanie żyć zgodnie z naturą.

    1. Ci sceptycy często mogą mieć lepsze organizmy, które dają na razie dają radę temu wszystkiemu.Ja myślami jestem dużo dalej w przyszłości, chce być zdrowa, a wiem, że z moim zdrowiem nie jest tak jak bym chciała. Pracuje nad tym, aby poprawić swoje złe przyzwyczajenia. Nie jest łatwo, ale powoli już widzę różnicę :).

Dodaj komentarz