Dzień 46 – Fitnoteq czyli zajęcia fitness w Twoim domu!

Kolejną stronę/aplikację fit, o której chcę Wam napisać to Fitnoteq. Jest to aplikacja na Androida lub IPhona, która zawiera całkiem sporo POLSKICH treningów fitness, które można wykonać w domu lub w każdym innym miejscu.

fitnoteq2

O tym projekcie dowiedziałam się dość niedawno i od razu postanowiłam go sprawdzić. Strona aplikacji prezentuje się interesująco i profesjonalnie. Można za jej pomocą założyć konto oraz dowiedzieć się nieco więcej o aplikacji. Projekt jest całkiem nowy ponieważ powstawał w wakacje tego roku i mam nadzieje, iż dalej będzie rozwijany.

Aplikacje można pobrać za darmo . Ja na swoim telefonie nie miałam problemu z instalacją. Jednak samo korzystanie z aplikacji wymaga subskrypcji, na szczęście twórcy przewidzieli 7 dniowy okres próbny dla nowych użytkowników. W związku z czym można ją przetestować za darmo. Po tym czasie mamy dwie możliwości do wyboru, aby dalej cieszyć się treningami:

Unlimited 9,99 zł/miesiąc
Premium + 19,99 zł/miesiąc

Plusem drugiej opcji jest dostęp do treningów bez połączenia do internetu.

fitnoteq

Przejdę jednak do samej aplikacji. Po uruchomieniu trzeba chwilę poczekać, aby ta się załadowała. Następnie za pierwszym razem musimy się zarejestrować i już po chwili przebieramy w różnych treningach. Jest w czym wybierać i sama z 20 minut spędziłam zapoznając się z ofertą (Pilates, Joga, Dynamic Joga, Trening biegacza, Boot Camp, Zdrowy Kręgosłup, Trening taneczny, Ski class, Fit & Fight oraz inne). Warto poczytać ponieważ do niektórych treningów potrzebne są hantelki, piłka lub taśma.

fitnoteq3

Gdy się już zdecydujemy na któryś trening, mamy do wyboru kilka lekcji (ok. 5) z danej dziedziny. Jeśli masz słabe łącze, pobierz trening, ponieważ ten potrafi się zatrzymać i zrestartować, gdy połączenie przerywa. Same treningi są wspaniałe, ładnie nagrane, doskonale słychać osobę prowadzącą, a muzyka w tle ani nie przeszkadza, ani nie denerwuje. Do tej pory wykonałam ćwiczenia na kręgosłup oraz jogę. Zajęcia mi się podobały i na 100% do nich wrócę. Problemem dla mnie było to, iż filmiku nie możemy przewinąć, a jedyne przerwać. Po przerwaniu musimy zaczynać od początku. To według mnie działa frustrująco na użytkownika, ponieważ trzeba zaczynać od nowa.

fitnoteq4

Podsumowując:

plus Plusy minus Minusy
 • Cena – za 10-20 zł nie kupimy karnetu na siłownie. Owszem można ćwiczyć za darmo, ale tu płacimy za jakość i profesjonalizm instruktorów.
 • Różnorodność – każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Mobilność – Ćwiczyć można wszędzie.
 • Jakość – treningi są naprawdę przyjemne dla oka
 • Błędy – aplikacja jest dość świeża w związku z czym zdarzają się w niej błędy.
 • Brak możliwości przewinięcia treningu – jeśli coś nam go nagle przerwie (np. błąd) zaczynamy od początku
 • Nie ma możliwości odtworzenia treningu w przeglądarce.

Aplikacje polecam. Sama pomimo karnetu na siłownie będę z niej korzystać, bo pozwala mi w 20-30 minut wykonać trening, gdy nie mam na nic czasu. Doskonała dla osób ćwiczących w domu, aby złamać rutynę ze znanymi już z internetu ćwiczeniami. Dla niezdecydowanych polecam skorzystać z okresu próbnego.

Źródło zdjęć: Fitnoteq.com

9 thoughts on “Dzień 46 – Fitnoteq czyli zajęcia fitness w Twoim domu!”

  1. Część tych „darmowych” filmów na youtube jest skradziona i wiele osób dobrze o tym wie. Ja przedstawiam alternatywną legalną wersję, która przez 7 dni jest również za darmo! Można przetestować i zobaczyć czy nie warto wesprzeć Polskiej alternatywy płacąc, aby dodano kolejne treningi.

 1. ciekawe, jak intensywniejsze, niż EChodakowska, która obiecuje wycisk a ledwo się człowiek spoci przy killerze czy innej chwytliwej nazwie, to na pewno warto zapłacić.

  P.S. ale uwielbiam ECh za pilates, prowadzi go po mistrzowsku i kupuję jej płyty właśnie z pilatesem, bo jej się należy.

Dodaj komentarz