Dzień 37 – Moja ocena planu diety i treningu z portalu PoTreningu.pl

Ostatnio zastanawiałam się o czym mogę jeszcze pisać, aby mój blog był nieco inny,ale też był jeszcze bardziej mój. Moje wykształcenie oraz praca jest mocno związana z informatyką oraz internetem, od zawsze też uwielbiałam testować i sprawdzać różne portale oraz aplikacje, które miały mi pomóc schudnąć lub zdrowo żyć. Stąd pomysł, aby napisać parę  – paręnaście wpisów o tym jak nowe technologie pomagają nam w sportowym, zdrowym życiu.

potreningu5
Źródło: http://potreningu.pl/

Jest to pierwszy wpis zaczynający serię o FIT Nowych Technologiach. W związku z tym, że od jakiegoś czasu chodzę na siłownie i nie raz kusiły mnie reklamy diety oraz trening z platformy PoTreningu.pl . Zdecydowałam się dla Was go przetestować!

Plan zaczęłam z początkiem listopada. Po wypełnieniu formularza z preferencjami diety oraz treningu musimy nieco poczekać na utworzenie planu. Czas oczekiwania wynosi 1-2 dni i oczywiście mamy możliwość zmienienia daty rozpoczęcia na trochę późniejszą. Wielkie wrażenie wywarła na mnie możliwości wyboru diety wegetariańskiej. Wielki plus!

potreningu
Źródło: http://potreningu.pl/

Sama dieta jest zróżnicowana, chociaż ta wegetariańska u mnie najbardziej oparła się na soi oraz przetworach z niej.  Czego mi w niej zabrakło? Deserów dietetycznych, często dwa posiłki (będące najczęściej przekąskami) się powtarzały. Autorom strony polecam zobaczyć jak to wygląda na Vitalii, bo ta jeśli chodzi o dietę jest według mnie mistrzem,a posiłki są dopracowane. Każde danie możemy zmienić tylko za pomocą zgłoszenia go do dietetyka i czekania, aż zmieni nam go na coś innego. Przez cały okres diety możemy zadawać pytania dietetykowi i rozwiewać nasze wątpliwości. Podobnie jest z trenerem

potreningu-dieta
Źródło: http://potreningu.pl/

Trening jest mistrzowski i naprawdę niewiele bym w nim zmieniła. Ćwiczenia są naprawdę dobrze ułożone i zawsze po wyjściu z siłowni czuje, że wykonałam kawał dobrej roboty. Ćwiczenia znajdują się w kolejnych zakładkach, ułożone kolejnością wykonania. Każde ćwiczenie składa się z 2 zdjęć, które pokazują jak wykonać ćwiczenie. Dobrze, aby pod tym zdjęciem, kiedyś znalazł się również opis lub audio z opisem tego ćwiczenia.

potreningu-trening
Źródło: http://potreningu.pl/

Do każdego ćwiczenia jest nakręcony również film z dokładnym wyjaśnieniem jak je wykonywać (Film znajduje się na innej podstronie). Takie filmiki są dostępne pod adresem: PoTreningu.pl/cwiczenia i nie trzeba być zalogowanym. Więc jeśli zawsze marzyliście o treningu na siłowni, ale nie wiedzieliście jak ćwiczyć tu możecie zaczerpnąć potrzebną wiedzę.

Ćwiczenia na platformie PoTreningu.pl
Źródło: http://potreningu.pl/

Jako dodatek otrzymujemy również propozycję suplementacji oraz wykaz napojów, które możemy pić w trakcie diety.

Podsumowując:

Trening polecam każdemu, kto nie za bardzo ma pomysł na siebie na siłowni, a chciałby mocno na niej ćwiczyć. Ja osobiście znalazłam sporo ciekawych ćwiczeń i najprawdopodobniej zdecyduje się na przedłużenie planu treningowego na następne miesiące. Jeśli zaś chodzi o dietę, to nie wiem jak Wy, ale ja wolę gotować to co lubię, na co mam apetyt, aby dieta nie była tylko obowiązkiem i czymś nieprzyjemnym. W związku z powyższym trzymanie się takiej rozpiski, często kończy się u mnie po krótkim czasie. Jednak jeśli wiesz mało o zdrowym odżywianiu, nie wiesz jak powinno wyglądać twoje menu, gorąco polecam. Takie menu, często też przynosi sporo ciekawych przepisów, z tych z Vitalii do tej pory korzystam.

Plan możecie kupić na stronie PoTreningu.pl/plany

12 thoughts on “Dzień 37 – Moja ocena planu diety i treningu z portalu PoTreningu.pl”

    1. Z tego co pamiętam chyba tak. Na 100% Vitalia.pl miała taką możliwość ;). Z tym, że jak chcesz ćwiczyć w domu i szukasz fajnego planu to książka Natalii Gackiej jest świetna, a jej plan wydaje mi się interesujący.

  1. a ja przedluzalam abonament i nagle samoistnie zmienila sie z redukcji na mase ,nie wiem jakim cudem. Dopiero po 2 tyg zobaczylam ze dieta jest na mase, waga minimalnie poszla do gory wymiary stanely w miejscu. Masakra

  2. Dla mnie o wiele lepsze od vitalii, typowo sportowe, dobry, klasyczny trening siłowy (ja robiłam w domu).

    Jeszcze trener.pl brat bliźniak vitalii jest ok, ale bez diety, tylko plan treningowy.

Dodaj komentarz